29 вересня 2016

Заслужений вчитель України Галина ХИТЕНКО: «НЕ СКІМЛИ, А ЗАПАЛИ СВОЮ СВІЧУ»

Народилася вона під час німецької окупації у 1943 році, і колискові їй співав німецький солдат-радист. Вона мріяла конструювати космічні кораблі, але після закінчення школи вступила до педагогічного училища і ніколи про це не жалкувала. Сімнадцятилітньою вперше зайшла до деремезнянських дітей, які утвердили її у виборі педагогічної стезі. Закінчила Дрогобицький педінститут і вчителювала на Рівненщині й Донбасі. Пройшла фаховий вишкіл у Жуківецькій школі у відомого педагога Петра Семеновича Топчія, а в рідних Безрадичах стала першим на Обухівщині заслуженим вчителем. Викладала дітям не тільки програмний матеріал, а й вчила їх дивитися на світ через твори мистецтва, побувала з ними чи не в усіх музеях і картинних галереях колишнього Союзу. А поза уроками – написання гумористичних п`єс, підготовка вечорів і свят. Захоплювала її і серйозна літературна творчість. Вийшовши на пенсію, серйозно взялася за неї.  А потім серцем прикипіла до написання історії сіл Старих та Нових Безрадичів. Зібрала безцінний краєзнавчий матеріал, свідчення земляків. А щоб розставити правильні акценти в історичних подіях, заглибилася у науково-популярну літературу. У результаті неймовірно клопіткої праці безрадичівці у 2008 році отримали багатюще краєзнавче видання «Із туману віків», яке без перебільшення можна вважати життєвим подвигом жінки, яка обмежена у пересуванні і з проблемним здоров`ям. Довго нею виношувався задум про молодь, долі яких обпалені минулою війною. І така книга під назвою «Nicht schesen! Не стріляйте!» побачила світ того ж року. Присвячена вона людяності, яка не має національності.

Мова йде про заслужену вчительку України, члена Національної спілки письменників України, самодіяльного композитора, педагога-краєзнавця Галину Петрівну Хитенко з Нових Безрадич. Ось перелік її творів, які вона написала за останні роки, не встаючи з ліжка: краєзнавча книга «Із туману забуття», повісті «Nicht schiesen! Не стріляйте!», збірка оповідань «Не сій вітер», комедії «По дорозі на ярмарок, або Що буває, коли чорт гуляє» , збірки казок «Микита – Драна свита» та «Дикий кіт». Готові до друку збірка оповідань «Садді», дитячих віршів «Літо в хату заховалось»,  дитяча п`єса «Фея тихого снігу», унікальне краєзнавче видання «Село гуде – весілля іде!». Галина Петрівна працює також як композитор-аматор. Вона дипломант обласного конкурсу аматорської пісні «Малишкові стежки». Автор гімну       с. Старі Безрадичі, написала пісні «Ой на горі вітер віє», «Пиріжки, пиріжки!» та «Ковзанка» з композиторами О. Сташківим та С. Боржимським. Лауреат районної мистецької премії «Трижерелля».

Ця невтомна і життєрадісна  жінка, яка й досі не перестала бути педагогом, готова ділитися своїм невичерпним духовним здоров`ям і оптимізмом з усіма, хто нидіє від нудьги чи страждає від депресії. Готова протягнути руку допомоги всім, хто прагне творити для рідного народу, щоб навертати його на істинно незалежницький шлях. Ось у кого треба вчитися нашій молоді у подоланні життєвих перешкод, у прагненні самореалізації, у творчому пошуку, у вмінні радіти кожному Божому дню. З Днем вчителя, шановна Галино Петрівно!

Цитата

«Поки ти один, ти нічого не можеш змінити. Коли громада об’єднується, вона перетворюється на силу, яку неможливо перемогти» –
© Ігор Лавренюк.
 
 

Круиз на катамаране в Таиланде Онлайн бронирование отелей по всему миру Отдых на Лазурном берегу Туры в Париж Экскурсии по Парижу Онлайн бронирование отелей по всему миру Горнолыжные туры в Альпы Продаж живина, сальцій, комбікорм