31 серпня 2016

ОБУХІВСЬКИЙ ЯРМАРОК ТЕЛЕВІЗІЙНИКИ ВИБРАЛИ ЯК НАЙКРАЩИЙ В ОБЛАСТІ

Відвідини щонеділі ринку – це подія для кожного обухівця. Частина містян та приїжджі базарувальники ще з самого раннього ранку займають тут місця для торгу, а покупці сходяться пізніше – коли виспляться. Без перебільшення можна сказати, що в неділю на обухівському ринку, що на Лікарні, перебуває майже кожен дорослий мешканець міста. Відповідно і купити тут можна усе – від домашнього сала до останньої побутової дрібниці. Тому і вимоги до цього місця велелюдної торгівлі зростають з кожним роком. Більшість з нас пам`ятає ринок на Лікарні всього з трьома відкритими робочими дерев`яними рядами для овочів і фруктів і одним невеликим м`ясним рядом, до того ж непристосованим для торгівлі м`ясом, величезними калюжами і повсюдними смітниками. Кілька останніх років, а точніше – з осені 2011 року - після реконструкції, ринок орендує ТОВ «Обухівський ярмарок». Наскільки з того часу змінилося обличчя ринку, розповідає його директор Віктор Захарович Ковіня.

 • Проводячи реконструкцію старого ринку, ми врахували всі сучасні вимоги до таких точок масової торгівлі. Тепер маємо закритий павільйон для торгівлі м`ясними і молочними продуктами. На відкритих майданчиках кожна група товарів має свій ряд. Уся територія ринку (а це більше 2 гектарів) заасфальтована і огороджена, із зручними під`їздами. Маємо теплий і чистий туалет. На місці колишнього холодного вагончика тепер функціонує в стаціонарному приміщенні сертифікована лабораторія ветеринарно-санітарної експертизи. До послуг базарувальників, які прибувають особистим транспортом, зручна стоянка за помірною ціною: всього 5 гривень за годину, а більше години і навіть за цілий день доведеться заплатити всього лише 10 гривень. Тоді, як наприклад, на столичному ринку тільки заїзд і кожна година перебування обійдеться по 8 гривень. Ще одна деталь нашого ринку: під час реконструкції торгівці саджанцями, квітами тимчасово працювали на заасфальтованому майданчику ліворуч від центрального входу, де згідно з проектом має бути стоянка. Тому нещодавно ми перевели на територію ринку усіх продавців саджанців і квітів, а на цьому місці тепер до послуг громадян гостьова стоянка майже на півтори сотні місць. Зауважу, що за ці роки роботи ринку всім підприємцям і приватним власникам завжди вистачало місця для торгівлі. До того ж на прохання міської ради ми виділили майже 130 безкоштовних місць для соціально незахищених верств населення, наприклад, для бабусь, які привозять на ринок вирощене на особистих грядках.
 • Ви знаєте контингент підприємців і постійних продавців ринку. Вони усі місцеві?
 • Звісно, більшість місцеві та з Обухівського району, але багато приїздять з сусідніх Василькова, Кагарлика, Миронівки, Києва, Білоцерківського району, Черкаської області.

      Були розмови ще на початку діяльності реконструйованого ринку про жовтий колір накриття м`ясного павільйону, бо саме він, особливо у сонячну погоду, спотворює звичний колір м`яса.

 • Була така проблема. Зараз вона вже не така гостра. Але на неї ми ніяк не можемо вплинути. Адже таке покриття передбачене проектом.  Був би інший колір накриття він теж «перефарбовував» би м`ясо. Хоча ми намагаємося оперативно реагувати на всі зауваження, побажання громадян.  Щодо жовтого кольору покриття павільйону, намагалися вийти із ситуації поліпшеним електричним освітленням. Взагалі ми плануємо замінити покриття. Ще надійшли зауваження від римо-католицької громади, яка знаходиться від ринку через дорогу, про те, що виступи на території ринку волонтерських колективів заважали

церковній службі. Нас зрозуміли ці колективи, які збирали допомогу для воїнів АТО. Тепер гучних виступів перед нашим ринком нема. Хоча, зрозуміло, що співаючі волонтери позбулися можливості збирати допомогу нашим військовим. Наведу ще один аргумент: ярмарок сам по собі – це не тільки торгівля, а й яскраве, гучне явище – з музикою і піснями.

 • Наскільки відомо, товариство «Обухівський ярмарок» теж активно допомагає нашим військовим. У чому полягає Ваша допомога?

 - Ми самостійно відправляли гуманітарну допомогу на Яворівський полігон, воїнам 98-ї бригади. У підтримці військовослужбовців ми постійно співпрацюємо також з волонтерськими організаціями. Зокрема, через «Материнське серце» ми передавали на фронт сало, пральний порошок. І далі будемо реагувати на потреби наших захисників.

 • Обухівці мали змогу не тільки спостерігати, а й взяти участь у зйомках кулінарних передач каналу СТБ, які відбувалися на території обухівського ринку. Чому київські телевізійники облюбували саме ваш ринок?
 • Причин цьому декілька. І усі для нас приємні. Перша – на нашому ринку найбільша в окрузі кількість торгуючих м`ясом та молоком домашнього виробництва - відповідно160 і 67. Один із продюсерів цього каналу завітав до нас і був вражений багатством м`ясних і молочних рядів. У них саме готувалася передача про приготування страв зі свинячих реберець. Друга причина   -  у виборі місця зйомок ми запропонували телевізійникам найкращі в Київській області умови. А ще приємно, що обухівські базарувальники виявилися веселими і доброзичливими, що теж було немаловажливою умовою для зйомок. Нещодавно був повтор цих передач, і ми мали можливість переглянути танок ведучого Ектора  з нашою продавчинею. Телевізійникам  так сподобалося на нашому ринку, що вони приїхали ще раз знімати передачу про страви із курятини.
 • Як відомо, прекрасному нема меж. Є над чим працювати й адміністрації обухівського ринку. Які плани з удосконалення роботи ринку?
 • Нещодавно ми закупили холодильне обладнання для зберігання м`ясо-молочної продукції, що дасть можливість збільшити кількість продукції і зберігати її згідно з санітарними нормами. Обладнання у процесі запуску. Хочемо також поновити розмітку торгових місць, обладнати додаткові виїзди і пандуси між майданчиками, щоб було зручніше заїжджати і виїжджати як інвалідам-візочникам, так і автомобілістам. Відокремимо і відгородимо на території ринку майданчик для торгівлі живими тваринами. До відома усіх громадян: щотижня на усіх майданчиках ми перевіряємо ринкові ваги і робимо контрольні закупки, щоб убезпечити покупців від обважування. Крім того, у нас стоять контрольні ваги в м`ясному павільйоні та  овочевих рядах. Загалом, ми намагаємося реагувати на побажання відвідувачів ринку і зацікавлені у тому, щоб усім було тут зручно.
 • А які ваші побажання щодо співпраці з підприємцями, громадою міста?
 • Ми завжди відкриті до співпраці. Наприклад, даємо можливість проїзду через нашу територію до фірмового магазину підприємству «Алеана», навіть у неробочі для ринку дні. Пропонуємо підприємцям в оренду зручні магазини і торгові ролети. Нагадуємо, що у нас є усі умови для праці: адміністративне приміщення, електроенергія, проточна вода, туалет. Ми маємо можливість приймати продавців і покупців не тільки в неділю, а й у п`ятницю та суботу. Звертаємося також до обухівців і гостей з розумінням ставитися до переміщень і тимчасових незручностей на ринку – усе це робиться для поліпшення якості обслуговування.
 • Бажаємо успіхів колективу ринку на цьому шляху.

 

Людмила Миколаївна Косіор, с. Тарасівка Білоцерківського району:

 • Я вже більше двадцяти років торгую на обухівському ринку м`ясом із свого підсобного господарства. Зміни в умовах торгівлі, які сталися останнім часом на обухівському ринку, разючі: то ми стояли під відкритим небом, під сонцем і дощем, а зараз до наших послуг закрите комфортабельне приміщення, з проточною водою, туалетом. Після роботи у павільйоні все начисто вимивається, наче й не проходило тут такої маси людей. І ставленням адміністрації ринку я задоволена, тому щонеділі ми тут торгуємо.

Микола Павлович Головань, с. Велика Вільшанка Васильківського району:

 • Мене влаштовують усі умови торгівлі на обухівському ринку. Раніше ми торгували так би мовити «на свіжому повітрі», а тепер умови для роботи зовсім інші: затишний павільйон, чистота. Я більше п`ятнадцяти років торгую на цьому ринку, тому ці зміни відбувалися у мене на очах і я з упевненістю можу сказати, що вони позитивні і для продавців, і для покупців.

Інт. записала Олена Артюшенко

Цитата

«Поки ти один, ти нічого не можеш змінити. Коли громада об’єднується, вона перетворюється на силу, яку неможливо перемогти» –
© Ігор Лавренюк.
 
 

Круиз на катамаране в Таиланде Онлайн бронирование отелей по всему миру Отдых на Лазурном берегу Туры в Париж Экскурсии по Парижу Онлайн бронирование отелей по всему миру Горнолыжные туры в Альпы Продаж живина, сальцій, комбікорм