07 липня 2016

«ГОРЛИЦЯ» ДАЛА КОНЦЕРТ НАШИМ ВОЇНАМ НА ПЕРЕДОВІЙ

Народний самодіяльний колектив «Горлиця» Обухівського районного центру культури і дозвілля у підтвердження своєї назви з самого початку війни на сході нашої країни не стоїть осторонь від проблем військовослужбовців, а по-материнському намагається огорнути своїми співочими «крильми» синочків на передовій. Незважаючи на погоду чи сімейні обставини, ці веселі жіночки у людних місцях діляться піснями із розуміючими людьми, щоб ті, у свою чергу, посильно підтримали наших воїнів. «Горлиця» першою також проклала дорогу до воїнів-земляків на Рівненський полігон. А нещодавно цей співочий «десант» здійснив концертну «висадку» на передову до вояків 128-ї Мукачівської  гірсько-піхотної бригади. Про ретельну підготовку поїздки і таку бажану зустріч із військовослужбовцями саме на свято Трійці розповідають ініціатор, організатор і головний виконавець цієї пісенної акції учасниця колективу «Горлиця», волонтер ГО «Материнське серце» Лідія Михайлівна Андрєєва та керівник співочого колективу Надія Василівна Демиденко.

Лідія Андрєєва: Крім нас з Надією Василівною, від «Горлиці» на фронт поїхали Тетяна Подрєзова, Раїса Сікорська та Олена Кур`ята. Вісімнадцятого червня зранку дві машини – пасажирська і вантажна – вирушили з Обухова в напрямку Донеччини, точніше в населений пункт Желанне, на коротку святкову гостину до наших добрих друзів із 128-ої бригади. Дружимо ми, волонтери, з ними давно, допомагаючи їм у багатьох питаннях. Дорога була важкуватою, бо дуже спекотно, але увечері ми були на місці, де нас зустрічав командир роти. А ми вручили усі привезені нами подарунки, серед яких – і довгоочікуваний воїнами прилад нічного бачення. А нас чекала смачна вечеря і обійми земляків. Переночували у цілком зручних, хоч і казармених умовах. На ранок наша вантажна машина пішла з харчами, водою та усім іншим необхідним на передову під Авдіївку. Зазначу, що  великий внесок у приготування консервації для військових зробили члени «Материнського серця» Галина Воробей і Валентина Петренко, а у закупівлю форми і берців для бійців -  Валентина Миколаївна Кондратенко, яку багато бійців по всьому фронту називають мамою. Тобто машина з подарунками пішла на передову, а ми о десятій  розпочали концерт для бійців 128-ої бригади.  Слухали нас військовослужбовці по черзі, адже культурний захід відбувався у воєнних умовах.

  • Щоб здійснити такі гастролі на фронт, потрібна велика і тривала підготовка. З одного боку – це апаратура, звук, присутність оператора, з іншого – слід подбати про необхідні для передової речі, щоб не прибути до бійців з порожніми руками.

Лідія Андрєєва: Так, до підготовки цієї поїздки долучилися багато волонтерів, підприємств, громадських організацій.  Найпершою відгукнулася громадська організація «НАРОДНА РАДА ОБУХОВА»,  яка виділила паливо для поїздки і стратегічні продукти для солдат (сало, зелень, воду). Пасажирський транспорт нам надало ТОВ «Обухівтранс» (директор О.І.Лук`яненко). Підприємець Г.І.Биков надав безцінну допомогу ремонтом генератора, бензопил, виділенням масла і запчастин до них, мішків для піску. Оплатив м`ясні вироби приватний підприємець  П. Давітідзе, допомогло канцтоварами підприємство «Світоч» (директор Г.І.Сергієнко). Передають велику вдячніть воїни з фронту колективу ДНЗ «Світлячок» - за маскувальну сітку, за  зворушливі листи і продукти. Оперативно і відповідально ставляться до свого громадянського обов`язку керівництво і громада села Долина, які і на цей раз підтримали воїнів продуктами.  Вдячні ми за сприяння Обухівській міській раді. За медикаменти спасибі тим громадянам, хто себе не називає. Низький уклін усім небайдужим, хто розуміє, що не можна припиняти допомогу на фронт. Нехай вона, можливо, буде мати інший характер, але зв`язок з воїнами не можна обривати. Я особисто, як мати учасника АТО,  який зараз під Волновахою, глибоко відчуваю цю потребу. Щодо технічного забезпечення концерту, то як минулого, так і цього разу, у нас виникли проблеми з озвучувальною апаратурою та звукооператором. Але завдяки дружній підтримці ржищівських волонтерів ми закрили і цю проблему: зі своєю апаратурою з нами поїхав ржищівець Микола Горбач.

  • Крім обухівських, до організації поїздки долучилися й інші громадські організації. Які саме?
  • Лідія Андрєєва: Я вже згадала ржищівців. Їх організував Юрій Іванович Марчук, голова відокремленого підрозділу Спілки учасників, ветеранів, інвалідів АТО та бойових дій міста Ржищева. Вони зібрали харчі, інші необхідні речі. Також завжди з нами безвідмовні водії-волонтери Валерій Субота з Українки та вінничанин Анатолій Бурдюг. Вперше прямували на Донбас водії «Обухівтрансу» Станіслав Підтілок та Ігор Скарупінський, які ні в чому нас не підвели.
  • Які пісні з вашого репертуару найкраще сприймалися фронтовиками?
  • Лідія Андрєєва: Гарно сприймалися усі пісні, адже ми вже знаємо, які їм найбільше до вподоби. На прощання ми їм заспівали пісню нашого керівника Надії  Демиденко за мотивами вірша Андрія Малишка «Синьоцвіття». Ця пісня про жіночу і материнську долю, яка зіткана із чекань. Дуже актуальна на сьогодні пісня.
  • Які почуття найчастіше напливали на вас, коли ви співали для наших захисників?

Надія Демиденко: Почуття невимовної вдячності за те, що вони взяли на себе таку важку і відповідальну місію. Вдячності за їх повсякчасні ризики життям і здоров`ям, за їх вимушену відірваність від мирного звичного життя. Врешті за те, що завдяки їм ми спокійно спимо і ходимо на роботу, ростимо дітей і онуків. Коли зверталася до них зі сцени, важко знаходила потрібні слова, бо в горлі – клубок. Зовні наш концерт майже не відрізнявся від подібних на мирній території, проте якийсь неспокій відчувався і в нас, і у бійців. Бо ми знали, що вони приходили на концерт після напруженого чергування, де за крок – ворожі позиції. Тому найбільше ми бажали нашим захисникам перемоги, миру, здоров`я, швидкого повернення додому. Хай береже їх Господь на усіх шляхах, в усіх завданнях.

 

Цитата

«Поки ти один, ти нічого не можеш змінити. Коли громада об’єднується, вона перетворюється на силу, яку неможливо перемогти» –
© Ігор Лавренюк.
 
 

Круиз на катамаране в Таиланде Онлайн бронирование отелей по всему миру Отдых на Лазурном берегу Туры в Париж Экскурсии по Парижу Онлайн бронирование отелей по всему миру Горнолыжные туры в Альпы Продаж живина, сальцій, комбікорм