14 жовтня 2020

ВОНИ ЗАХИСТИЛИ НАС ВІД ЯДЕРНОЇ КАТАСТРОФИ

На Покрову, 14 жовтня, біля прохідної колишнього автопарку було відкрито пам’ятну стеллу ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС, колишнім працівникам автопідприємства №31 036.

На цю подію зібралися колишні працівники автопарку, мешканці вулиць, що прилягають до нього,  і всі, кому була небайдужа ця подія. Покрову було обрано для відкриття стелли тому, що це свято об’єднує в собі День українського козацтва, а також День пам’яти усіх захисників України – і в далекому і близькому минулому, і тих, хто зараз захищає нас від ворожих посягань.

Так в кінці квітня 1986 року одні з перших теж стали на захист життя українців - проти ядерної некерованої стихії 367 працівників автопарку.

Усі вони 34 роки тому тривожно виїжджали з прохідної автопарку у невідомість. Ніхто навіть не здогадувався, яка небезпека нависла над Прип’яттю і всією Україною. Як це відбувалося в умовах суцільної тривоги, нагадав тодішній директор Обухівського автопарку Валерій Васильович Кравцов. Він розповів, яким розпорядженням керувалася адміністрація автопарку, як формувалися колони автобусів і скількох водіїв вже нема серед нас. Він подякував за ідею створення пам’ятної стелли ліквідатору Василю Миколайовичу Чирикалу, а меценату Ігорю Васильовичу Лавренюку – за втілення в життя цього задуму. Ініціатор створення пам’ятника Василь Миколайович Чирикал побажав своїм колегам-ліквідаторам, а також усім обухівцям здоров’я, довгого віку і нічим не затьмареного неба. А Ігор Васильович, у свою чергу, шанобливо вклонився чорнобильцям за їх подвиг. Йому було надано право перерізати стрічку біля стелли, а зняли біле покривало з пам’ятника ветерани-ліквідатори Хлорович Микола Андрійович та Кравцов Валерій Васильович. Корзину з квітами від вдячних нащадків піднесли до стелли ліквідатор Суліко Шукрійович Діасамідзе та його дружина, авторка проєкту Олена Георгіївна. Далі слово мали колишній голова профкому підприємства Петро Данилович Таценко та ліквідатор Сергій Павлович Лашкул. А ліквідатор-зв’язківець, а теперішній волонтер Надія Григорівна Пелих прочитала власний вірш, присвячений цим гірким пам’ятним подіям в житті кожного чорнобильця.

Ще одних колишніх захисників було выдзначено того дня. У серпні 2020 року виповнилося 90 років повітряно-десантним військам, яких називають крилатими піхотинцями. Ця подія пройшла малопомітно, і ніхто колишніх десантників навіть не привітав. Ігор Васильович виправив цю прикрість і разом з головою районної ветеранської організації Михайлом Іллічем Текляном вручили медалі колишнім десантникам: Суботіну Олегу В’ячеславовичу, Шульзі Олександру Івановичу, Коваленку Віктору Леонідовичу, Гречці Олегу Юрійовичу, Когуту Ігорю Володимировичу, Темноходу Станіславу Васильовичу, Єремеєву Олександру Борисовичу, Паламарчуку Олегу Івановичу, Литовченку Олегу Володимировичу, Петренку Сергію Григоровичу, Семенченку Івану Миколайовичу, Волосевичу Віктору Володимировичу та Текляну Михайлу Іллічу.

 

Закінчився захід спільним знімком ветеранів-чорнобильців з вдячними земляками біля щойно відкритої пам’ятної стелли.

Олена Артюшенко

Цитата

«Поки ти один, ти нічого не можеш змінити. Коли громада об’єднується, вона перетворюється на силу, яку неможливо перемогти» –
© Ігор Лавренюк.
 
 

Круиз на катамаране в Таиланде Онлайн бронирование отелей по всему миру Отдых на Лазурном берегу Туры в Париж Экскурсии по Парижу Онлайн бронирование отелей по всему миру Горнолыжные туры в Альпы Продаж живина, сальцій, комбікорм