05 жовтня 2020

НЕВИПАДКОВА ЗУСТРіЧ, ЯКА ВІДКРИЛА ВЕЛИКОГО УКРАЇНСЬКОГО ПЕДАГОГА

Нещодавно на одному із зібрань я озвучила необхідність змін в інклюзивній освіті Обухівщини. я розповідала про тяжкий емоційний стан родин, які виховують дітей з особливостями розвитку, про стрімке зростання у статистиці народжуваності дітей з різними нозоологіями розвитку, про необхідність реанімації непрактичної інклюзії і впровадження заходів, щоб інклюзивна освіта стала практичною та дієвою.

Після виступу до мене підійшов чоловік. В його очах стояли сльози. Він звернувся до мене зі словами: «Інно, я – чоловік Тамари Василівни Сак. Шкода, що її уже немає серед нас. Але, почувши вас, я зрозумів, що ви, як і вона, живете своєю роботою. Я хочу, щоб її справа продовжувала жити і після її смерти. Ви саме та людина, якій я можу довірити її надбання. Я хочу передати вам її наукову бібліотеку…».
У мене в очах забриніли сльози. Я добре знала Тамару Василівну Сак, як викладача, завідуючу лабораторії інтенсивної педагогічної корекції, як великого педагога у напрямку корекційної педагогіки та
психології. Однак я навіть не здогадувалася, що вона народилася в Обухові. Я вивчала її наукові праці у бібліотеці педагогічного університету, конспектувала її статті. І виявляється, ця велика людина –
наша землячка. Вона народилася і виросла в Обухові, вона – внучата племінниця Андрія Самійловича Малишка.
Тамара Василівна Сак – визнаний в Україні фахівець у галузі спеціальної психології та корекційної педагогіки. Вона захистила кандидатську та докторську дисертації з психології. Тамарі Сак присвоєно
вчене звання професора. Вона була обрана головою методичної ради та членом Центральної психолого-медико-педагогічної консультації при Міністерстві освіти, науки молоді та спорту України.
Шановний педагог зробила вагомий внесок у теоретичне дослідження педагогіки та психології: понад 100 публікацій, серед яких монографія, науково-методичні, навчально-дидактичні та навчальні посібники, наукові статті. Тамара Василівна брала участь у впровадженні інклюзивного навчання в Україні. За наполегливу сумлінну працю Тамара Василівна нагороджена відзнаками Міністерства освіти і науки України – нагрудними знаками «Відмінник освіти України»!
Олександр Олексійович Снітко як і обіцяв, передав мені бібліотеку Тамари Василівни. Це безцінний скарб, який налічує сотні книжок з психіатрії, неврології, патопсихології, логопсихології, огопедії, психології, корекційної педагогіки. Та знаковою особисто для мене виявилась підбірка книг з інклюзивної освіти авторства Тамари Василівни. Адже це саме ті питання, якими я глибоко переймаюсь.
Я маю ідею створити бібліотеку імені Тамари Василівни Сак в Обухові на базі центру корекції та розвитку, у якому надаю допомогу дітям з особливостями розвитку. Я хочу, щоб люди, які прагнуть отримувати нові знання і розібратися у питаннях особливостей розвитку дітей, мали змогу черпати цю інформацію з книг найкращих спеціалістів.
Я щиро вдячна Богу, що ми зустрілися з її чоловіком Олександром і завдяки цій невипадковій зустрічі Обухівщина дізнається про великого педагога – Тамару Василівну Сак. А її безцінна наукова спадщина буде нести користь людям і мати продовження.
За організаційної підтримки Ігоря Васильовича Лавренюка 19 вересня в Обухові відбувся онлайн психолого-медико-педагогічний вебінар на тему: «Раннє втручання – вчасна корекція». На вебінар ми запросили фахівців своєї справи, а отримали безцінні знання на безоплатній основі запрошені педагоги, дитячі психологи, батьки. Адже всі ми маємо бути професіоналами, щоб вчасно помітити особливості у дітей і надати їм вчасну допомогу. Адже у наших дітях – наше майбутнє!

Інна Гаус, керівник центру корекції та розвитку, логопед-дефектолог, корекційний психолог

Цитата

«Поки ти один, ти нічого не можеш змінити. Коли громада об’єднується, вона перетворюється на силу, яку неможливо перемогти» –
© Ігор Лавренюк.
 
 

Круиз на катамаране в Таиланде Онлайн бронирование отелей по всему миру Отдых на Лазурном берегу Туры в Париж Экскурсии по Парижу Онлайн бронирование отелей по всему миру Горнолыжные туры в Альпы Продаж живина, сальцій, комбікорм