20 травня 2020

ТВОРИ О.В. АРТЮШЕНКО

ТРУДИСЬ, НЕБОЖЕ

Не хотілось би, щоб у наших дітей після розмови про Всевишнього, про призначення людини на землі, про духовні цінності склалась думка, що не треба самому ні про що дбати, а краще в усьому покладатись на Господа - Він усе дасть, все влаштує. Це неправильна, хибна думка. Бог мудрий і справедливий і ніколи лінивому не забезпечить райське життя. Він пошле допомогу немічному, каліці, сироті, а здорова, сильна людина повинна трудитись не тільки на себе, а й на своїх дітей, на стареньких батьків, на усіх, хто не може повноцінно працювати. Лише тоді Господь посилає й необхідні матеріальні блага людині, коли Він бачить її старання, її добросовісну працю.

Про це є одне дуже мудре оповідання, на якому вчаться покоління українських дітей.

... Старий дідусь-перевізник човном переправляв на другий берег молодого чоловіка. Перед тим, як сісти в човен, дідусь перехрестився і прошептав коротку молитву. Молодому чоловікові було цікаво дивитись на дідуся, який вправно веслував. Потім він у нього запитав, для чого йому молитва, коли веслувати доводиться самому і для чого щось просити у Бога, адже кожній людині все наперед призначено, і ми вже нічого змінити не можемо?

Почувши запитання, дідусь спочатку, не проказуючи ні слова, витяг з води одне весло і почав гребти тільки другим, яке залишилось у воді. Човен перестав пливти по прямій лінії до протилежного берега, а закрутився на одному місці. Це викликало подив у чоловіка: чому перевізник чинить так нерозумно? На те дідусь-перевізник доброзичливо пояснив:

- Щоб успішно перепливти життєву ріку, людині потрібні, як двоє весел перевізнику,

дві речі - власна праця і молитва до Господа. Без чогось одного успішний життєвий шлях неможливий - людина буде крутитись на місці, а не просуватиметься уперед.

Тому мудрий народ навчає дітей такими приказками: „Бога взивай, а рук прикладай", „Трудись, небоже, то й Бог поможе".

 

ДОБРИЙ АНГЕЛ І ЗЛИЙ

Ангели - то служителі Божі, які виконують Його волю. Багато їх у Нього. Вони завжди там, де творяться справи во славу Божу, де потрібна допомога, де треба відстояти справедливість. Основне завдання небесних служителів - охороняти кожну душу на землі. Господь приставляє до кожної хрещеної душі свого охоронця, і той не покидає її ні вдень, ні вночі.

Ангели особливо люблять дітей і не допускають, щоб з ними сталась якась прикрість: і невидимої соломки підстелять, щоб при падінні малятко боляче не забилось, пошлють вчасно добру людину, щоб допомогла дитині у біді. За все це щовечора діти повинні дякувати своєму доброму ангелу, а також у молитві не забути і Бога, який послав такого надійного охоронителя.

Та не дрімає і злий ангел, якого прозвали „нечистим" і якого за непослух Господь скинув з неба. Він намагається якнайбільше душ спокусити гріхами, щоб зробити з них своїх прислужників. Чіпляється він переважно до слабких духом людей з лівого боку, а, буває, йому вдається сісти людині й на ліве плече. Звідти дуже зручно нашіптувати людині на вухо про всякі погані наміри і ганебні вчинки. І горе тому невдасі, якого повністю „осідлає" нечистий. Він пересварить його з друзями і рідними, зробить дратівливим і неслухняним, відбере бажання навчатись.

Але усі діти повинні вміти вчасно проганяти від себе нечистого. Перш, ніж щось погане скоїти (те, чому научає він), треба зупинитись, обхопити себе руками (називається „взяти себе в руки") і задуматися: а чи потрібно мені слухатись його, а чи не краще попросити допомоги у свого ангела-охоронителя, або в самого Отця Небесного? Поки вуста дитини вимовлятимуть щиру молитву, а права рука осінятиме себе хресним знаменням, пропаде бажання коїти нашептане нечистим. А щоб зовсім відігнати його від себе, треба рішуче сплюнути тричі через ліве плече і проказати: „Згинь від мене, нечистий, бо я з Богом!"

 

СВЯТА ТРІЙЦЯ

Творець світу і людини Бог - один і єдиний. Він - початок усіх початків, а приходить до нас у трьох особах. Це - Бог Отець, Бог Син та Святий Дух - Свята Животворча Трійця, яка зв'язує нас з єдиним Творцем.

Трійця діє у нашому житті всюди. Людина - найвище творіння Боже

  • складається з тіла, душі і духу - трьох нероздільних частин. Візьмемо головне у природі - сонце і воду, даровані нам небом. Разом вони дають нам усе, що росте на землі. Золотисте сонце з блакитною водою дають нам третє - зелений пагінець життя. (Пригадайте, як ви змішуєте блакитну і жовту фарбу. Яка виходить? Так, зелена.) Без чогось одного
  • чи то сонця, чи то води - життя не відбулось би.

Подивимось на нашу родину. Двоє людей - тато і мама - одружуються, у них народжуєтесь ви - донечка чи синочок. Разом вас уже троє. Як від сонечка і водички із землі виростає зелений пагінець, так і у тата з мамою народжується дитятко-пагінець. І якщо в такій родині панують злагода і любов, то таку родину називають святим сімейством. Свята Трійця буде супроводжувати таку сім'ю усе життя, допомагатиме їй в усьому.

Коли ви уважно подивитесь на красу навколишнього світу. Задумаєтесь над причиною усього живого, то знайдете багато прикладів Животворчої Трійці, яка є основою усього сущого у світі.

Мабуть, недаремно і наш український народ, розуміючи істину, що життя можливе лише завдяки Святій Трійці, взяв собі за символ герб у вигляді Трійці-Тризуба. А на нашому прапорі мирно розмістились божественні кольори: золотисто-жовтий колір сонця та блакитний колір святої водиці, які творять життя на землі. Такий народ, якому оберегом є Свята Трійця, ніколи не загине.

Цитата

«Поки ти один, ти нічого не можеш змінити. Коли громада об’єднується, вона перетворюється на силу, яку неможливо перемогти» –
© Ігор Лавренюк.
 
 

Круиз на катамаране в Таиланде Онлайн бронирование отелей по всему миру Отдых на Лазурном берегу Туры в Париж Экскурсии по Парижу Онлайн бронирование отелей по всему миру Горнолыжные туры в Альпы Продаж живина, сальцій, комбікорм