25 січня 2020

ВИЙШЛО ДРУКОМ ДРУГЕ ВИДАННЯ «ОБУХІВСЬКОГО «ШИТОГО» РУШНИКА»

В останні дні минулого року вийшло друком друге, доповнене видання «Обухівський «шитий» рушник». Перше видання побачило світ ще у 2008 році. З того часу маленька книжечка про самобутнє явище у народному вишивальному мистецтві набула популярности і серед обухівців, і серед шанувальників народного мистецтва поза нашим краєм. За одинадцять років справа відродження і популяризації обухівського «шитого» рушника» просунулася далеко вперед. Наш рушник тепер знають в музеях народного мистецтва, на багатьох етнофестивалях в Україні і за кордоном. У другому виданні знайшли місце розповіді про майстринь, які відроджують обухівський рушник, про популяризаторів унікального явища в народному мистецтві, а також статті з першого видання, що і дотепер не втратили своєї актуальности.

Видання здійснено за фінансової підтримки ГО «НАРОДНА РАДА ОБУХОВА». Голова Правління  Громадської Організації Ігор Лавренюк, зокрема, зазначає, що для нього, підприємця, обухівський рушник – велике відкриття, і він не перестає дивуватися його глибинній символіці і талановитим рукам, що творили і продовжують творити це диво.

Упорядник видання журналіст-краєзнавець Олена Артюшенко у передмові до видання пише:

Кожна нація, яка прийшла у цей світ реалізувати свій закладений Богом потенціал, збагачує загальнолюдську культурну скарбницю своїм матеріальним і духовним спадком… Мистецтво займає чільне місце в національній культурі. Саме мистецтво визначає рівень цивілізованості нації, її культурні потреби, її готовність обмінюватися своїми здобутками з сусідніми народами – для загального прогресу і порозуміння.  

Протягом століть проти української нації, її ідентичності йде запекла війна: не тільки збройна, не тільки нахабною окупацією і руйнацією  – найпідступніший удар завдають нам вороги у духовному аспекті, відбираючи історію, рідну мову, паплюжачи народне мистецтво. Бо підрубана під корінь нація не має шансів на виживання, тоді вона перетворюється у безмовного наймита на рідній землі. Чи хочемо ми, українці, такої участи? Нехай кожен читач дасть для себе відповідь.

Дух обухівської громади живить наш неповторний «шитий» рушник, у якому й історія краю, і невмируще Дерево Життя, і, без перебільшення, державотворча ідея розбудови України на основі безцінного спадку наших дідів-прадідів. Адже характерна особливість рушника – відсутність звороту –  символізує урівноваженість земного і небесного в житті кожної людини, відкритість вчинків і чистоту її помислів.  Чи не до такого ідеалу ми прагнемо? І чи можемо ми у цей відповідальний для України час зневажити таким подарунком наших пращурів? 

Олена Дрига

Цитата

«Поки ти один, ти нічого не можеш змінити. Коли громада об’єднується, вона перетворюється на силу, яку неможливо перемогти» –
© Ігор Лавренюк.
 
 

Круиз на катамаране в Таиланде Онлайн бронирование отелей по всему миру Отдых на Лазурном берегу Туры в Париж Экскурсии по Парижу Онлайн бронирование отелей по всему миру Горнолыжные туры в Альпы Продаж живина, сальцій, комбікорм