20 жовтня 2019

В ОБУХОВІ ПРОЙШОВ ДРУГИЙ ВІДКРИТИЙ ЧЕМПІОНАТ МІСТА ОБУХОВА ТА ОБУХІВСЬКОГО РАЙОНУ З ОКРЕМИХ ВПРАВ ПАУЕРЛІФТИНГУ «МІЦНА ГРОМАДА»

Організаторами турніру виступили чемпіон України, Європи і світу з пауерліфтингу Максим Єльський та ГО «НАРОДНА РАДА ОБУХОВА». Генеральним спонсором виступив відомий в місті підприємець, меценат та громадський діяч Ігор Васильович Лавренюк.

Змагання зібрали близько 70-ти учасників з клубів Обухова, Українки та Германівки. Змагання проводилися серед дітей (8-12 років), тінейджерів (13-19 років), чоловіків, жінок, ветеранів спорту.

Турнір пройшов у дружній, драйвовій атмосфері, дуже організовано. Слід відзначити компетентне суддівство (головний суддя Альбіна Бойко, бокові судді – А.Мироненко, Є.Яковлєв, Р.Мишко), хорошу роботу асистентів, цікаві призи (в тому числі й грошові) і якісні оригінальні медалі.

Сьогодні можна констатувати, що у нашому краї сформувалися кілька тренерських шкіл пауерліфтингу: у клубах «Аякс» (Обухів, тренери – Мишки), «Феромон» (Обухів, тренери – Альбіна Бойко, Валентин Савченко, Максим Єльський), «F1» (Обухів, тренери – Євген Яковлєв, Едуард Гусєв, і знову Максим Єльський), «ПауерХалк» (Обухів, тренер Дмитро Штуковецький), «Самсон» (Германівка, тренери Микола та Марина Матвієнки), «Гантеля» (Українка, тренер Павло Мельник).

У жимі штанги лежачи серед дівчат та жінок хороші результати показали О.Рябоволик, Н.Кондратенко (обидві - Германівка), І.Циганок, Д.Руцька, О.Гавриленко (Обухів). Абсолютно найкращі результати як в жимі, так і в тязі продемонструвала неодноразова чемпіонка України Марина Матвієнко (клуб «Самсон», Германівка) – відповідно 77,5 та 155 при власній вазі 59 кг.

Серед дітей у категорії до 44 кг 1-е місце посів Матвієнко Даниїл (Германівка), 2-м фінішував обухівець Д.Ріпич, 3-м – Є.Курінний з Германівки. У категорії понад 44 кг серед дітей поза конкуренцією з результатом 70 кг був Семененко Ілля (Обухів), 2-е місце посів В. Терещенко (Германівка), 3-є – Д.Харченко. Гідно виступили також А.Терещенко, М.Головнюк, Д.Дроздов, Б.Довгопол, Т.Харченко, К.Даценюк, О.Харченко, В.Циганок.

У тінейджерів у категорії до 60 кг у змаганнях і з жиму і з тяги перемогу здобув германівець С.Курінний. Непогані результати показали також О.Джулай, Т.Шеремет, О.Шевченко, В.Литвин, Ю.Шульга.

Серед юнаків (тінейджерів) у категорії до 67,5 кг 1-м з чудовим результатом 92,5 кг фінішував Кірейчук Назарій (Обухів), призові місця посіли Т.Волощук та О.Плюта (Германівка).

У кат. 75 кг серед юнаків «золото» завоював обухівець А.Ковальчук (Обухів) з чудовим жимом – 105 кг, другим був обухівець А.Аліщук, 3-м – О.Матвієнко (Германівка).

Цікавою була боротьба за першість в жимі лежачи у кат. 75 кг серед чоловіків між обухівцями Дмитром Бєлих та Олександром Вороною. Обидва  і в 1-му, і в 2-му підходах підняли однакову вагу, і лише в третьому підході досвідчений Дмитро зумів вирвати перемогу. 3-м фінішував Р. Сиченко (Германівка). Переможцем серед ветеранів став найстарший учасник турніру Арій Мишко (74 роки, Обухів).

У кат. 82,5 кг у жимі серед юнаків напруженою була боротьба між Арсеном Бартком (Обухів) та Ігорем Войтенком (Германівка). Врешті переміг обухівець, який випередив конкурента на 5 кг. Вражаючим був результат у цій категорії серед юніорів (20-23 роки), який показав Іван Тарасенко (1-е місце, Обухів) – 155 кг (вище нормативу майстра спорту серед аматорів). Без сумніву, якщо Іван більше уваги приділить відпрацюванню техніки виконання вправи, його чекають перемоги на найвищому рівні! А 2-м серед юніорів у жимі став новачок М.Хоменко з Обухова. Так само розподілилися місця між двома юніорами  - І.Тарасенком та М.Хоменком - і в становій тязі. Серед чоловіків в обох вправах – жимі і тязі «золото» завоював Т.Рудик (Обухів), а серед ветеранів в жимі в цій категорії виграв Р.Щербак (Обухів).

У категорії 90 кг у жимі серед юніорів першим був Владислав Сушко (Обухів), який показав результат на рівні кандидата у майстри спорту серед аматорів. Серед ветеранів у цій категорії «золото» у О. Кривчикова.

У категорії 100 кг у жимі серед чоловіків першим став багаторазовий чемпіон України, чемпіон Європи Олександр Луценко (учасник АТО).

У категорії понад 100 кг у жимі серед аматорів «золото» у Павла Мельника з Українки, другим став В.Мілицький (Обухів). У цій ваговій категорії серед ветеранів відповідні 1, 2 та 3-є місця посіли С.Пасічний, С.Ечкенко та О.Гліщинський (усі – Обухів), продемонструвавши результати, яким можуть позаздрити багато молодих атлетів. Зокрема, Сергій Пасічний вижав 185 кг!

Окремо в жимі змагалися професіонали. Серед дітей у категорії понад 44 кг першим став М.Волощук, 2-м – Д.Мішин (обидва – Обухів). У категорії 75 кг «золото» серед тінейджерів завоював Б.Кущ (Обухів). У категорії до 90 кг серед тінейджерів перщим став В.Кравченко, серед чоловіків – В.Шинкаренко, серед ветеранів – Є.Яковлєв.

Як завжди, видовищним був виступ у жимі лежачи Максима Єльського (кат. 100 кг) – багаторазового чемпіона України, чемпіона Європи та Світу. Він вчергове довів, що можна не лише нести основний тягар організації змагань, але й демонструвати високі результати. 200 кг у виконанні Максима виявилися найважчими в жимі на цьому турнірі.

У кат. понад 100 кг серед «профі» першим став Е.Гусєв (Обухів).

В абсолютному заліку серед аматорів (за спеціальною формулою, що враховує власну вагу атлета та його результат) в жимі лежачи перша трійка була такою: С. Пасічний, П. Мельник, І. Тарасенко, причому різниця між 1-м та 2-м місцем виявилася всього в 0,148 бала! Серед професіоналів найкращі абсолютні результати показали М.Єльський, Е.Гусєв, В.Шинкаренко.

У змаганнях зі станової тяги серед дівчат у категорії до 56 кг перемогла Н.Кондратенко (Германівка). А от в категорії понад 56 кг серйозна боротьба за першість розгорнулася між О.Рябоволик (Германівка) та Д.Руцькою (Обухів). У першому та другому підходах конкуренток розділяли мінімальні 2,5 кг на штанзі, однак до кінця змагань О.Рябоволик вдалося збільшити розрив до 10 кг (107,5 проти 97,5 к) і завоювати першість. Серед жінок у цій категорії «золото» здобула обухівчанка О.Гавриленко.

Спеціальним призом було нагороджено наймолодшого і найлегшого учасника змагань – 7-річного Тимофія Харченка з Германівки (при 36 кг власної ваги він підняв 52,5 кг!).

У категорії 44 кг серед дітей першим став Даниїл Матвієнко (Германівка), а в кат. понад 44 кг – Віталій Терещенко.

Серед тінейджерів у кат. 67,5 кг першим став О.Плюта, а у кат. 75 кг – О.Матвієнко (обидва - Германівка).

Серед чоловіків у кат. 75 кг перемогу здобув Дмитро Бєлих, а другим став Р.Сиченко.

Карколомною була дуель між юнаками у кат. 82,5 кг. Після 2-го підходу обухівець Арсен Бартко випереджав конкурента з Германівки Ігоря Войтенка на 25 кг. Однак у 3-му заключному підході Ігор замовляє на 32,5 кг більше, ніж у 2-му підході і у підсумку обходить Арсена на 2,5 кг (147,5 кг проти 145 кг). Таким чином І.Войтенко взяв реванш за поразку в жимі лежачи від А.Бартка.

Серед чоловіків у кат. 90 кг перше місце з результатом на рівні кандидата у майстри спорту завоював Владислав Клименко, здобувши до того ж третє місце в абсолютному заліку. Його результату надає ще більшої поваги той факт, що паралельно Владислав займається ще й футболом, тобто по суті є «універсальним солдатом».

Найважчу штангу на турнірі підняв у становій тязі Олександр Луценко – гордість Обухова. Йому підкорилися 280 кг. Таким чином Олександр зміг завоювати перший приз в абсолютному заліку серед аматорів (170,4 бала), випередивши відповідно Сергія Пасічного (270 кг -  161,3 бала) та Владислава Клименка (210 кг – 140,1 бала). 

Серед «профі» у становій тязі перемоги у своїх вагових категоріях здобули В.Губанов, Б.Кущ, Д.Капітоненко, В.Кравченко, Є.Яковлєв, Е.Гусєв. В абсолютному заліку зі станової тяги серед професіоналів «золото» - у Дмитра Капітоненка (210 кг – 151,05 бала), «срібло» - у Едуарда Гусєва (240 кг – 144,4 бала), «бронза» - у Володимира Кравченка (215 кг – 139,7 бала).

 Про хід турніру розповідає Максим Єльський:

  • У Другому чемпіонаті порівняно з попереднім кількість учасників помітно зросла. І це для нас, організаторів, велике задоволення, адже наша молодь має мотивацію у самоудосконаленні, можливість продемонструвати свої досягнення за проміжок часу між турнірами. Я радий, що до нас долучаються молодь і діти, які впевнено долають спортивні висоти. Приємно констатувати, що не тільки серед учасників, а й серед призерів є жінки і дівчата. Загалом, турнір ще раз підтвердив, що пауерліфтинг – це красивий і благородний вид спорту, який цілком відкритий і для жінок. Від імені усіх учасників турніру висловлюю вдячність Ігорю Васильовичу Лавренюку за фінансову підтримку і розуміюче ставлення до розвитку спорту в нашому краї.

Найбільше дітей на турнір  вже традиційно привіз тренер, учитель, громадський діяч з Германівки Микола Матвієнко, який ділиться враженнями від турніру:

  • Перед Другим відкритим чемпіонатом ми взяли участь у кубку України та в чемпіонаті «Кубок Півночі», де посіли командне перше місце. І цей чемпіонат став для нас успішним. Нашу команду представляли 23 спортсмени від 7 до 30 років, у тому числі 3 жінки, які порадували своїми результатами. Змагання пройшли на високому організаційному рівні.  Мене особливо радує той факт, що нарешті об’єднуються спортивні клуби Обухова і району у спільний захід, який щороку стає все кращим. Додає стимулу спортсменам і щедре фінансування турніру меценатом Ігорем Лавренюком. Організаторами до дрібниць продумані усі деталі турніру: і розминочна зала, і зручна роздягальня, навіть оригінальні букети жінкам. Це створювало настрій, додавало натхнення. Загалом усі молодці. Ми поверталися з турніру з гарним результатом. Це стане нам стимулом і у відкритому кубку Євразії, у якому ми незабаром візьмемо участь.

Едуард Гусєв, учасник клубу «F-1» так відгукнувся про районний турнір:

  • Я вважаю, що турнір, який вперше був організований без підтримки Федерації, пройшов досить добре. У мене залишилися тільки позитивні враження.
  • Я мала можливість спостерігати за ходом змагань, - поділилася думками керівник апарату ГО «НАРОДНА РАДА ОБУХОВА» Ірина Ткаченко. – Атмосфера між учасниками була дружня і доброзичлива, без нервування, без напруги. Позитив прямо в повітрі витав.

Усі були у доброму настрої. Красиві нагороди від нашої Організації отримали переможці, а кожен  учасник  турніру - сумку. Мене особисто вразив виступ одного із учасників турніру, ветерана АТО Олександра Луценка – він так майстерно справився з неймовірною вагою! З усього побаченого і відчутого напрошується висновок – побільше таких турнірів, які перетворюються у свято сили і краси.

Олена Дрига

Цитата

«Поки ти один, ти нічого не можеш змінити. Коли громада об’єднується, вона перетворюється на силу, яку неможливо перемогти» –
© Ігор Лавренюк.
 
 

Круиз на катамаране в Таиланде Онлайн бронирование отелей по всему миру Отдых на Лазурном берегу Туры в Париж Экскурсии по Парижу Онлайн бронирование отелей по всему миру Горнолыжные туры в Альпы Продаж живина, сальцій, комбікорм