12 вересня 2019

ТУТ ЖИВЕ ДУХ УКРАЇНСТВА І ДУША РІДНОГО КРАЮ

Життя наше наповнене повсякденними клопотами, роботою, звичайними буднями. Але є у ньому і свята і не у розумінні днів, позначених у календарі червоним кольором. Це инші свята, які зігрівають душу, радують і наповнюють її духовним змістом.

І ці свята нам дарують ентузіасти обухівського краєзнавства Олена Артюшенко, Наталя Любиченко, Сергій Сак, Тетяна Лемешко, волонтери ГО «Материнське серце». Їх стараннями організовуються різноманітні заходи. Хоч слово «заходи» тут не зовсім доречне, бо на цих зустрічах панує тепло і домашня атмосфера. З величезним задоволенням ми відвідували виставки: нашої землячки художниці Параски Коломийко, живопису та графіки народного художника України, академіка Василя Перевальського. А зовсім нещодавно неймовірну насолоду отримали від чудової виставки Мирослави Пшеничної-Перевальської. Її натюрморти – неперевершені і наповнені таким світлом, таким літнім теплом, навіть фруктовими пахощами. Ця виставка експонується в Обухівському народному мистецькому центрі, який відкрився в центрі нашого міста також зусиллями цих небайдужих людей. Величезна їм за це вдячність! До приміщення центру заходиш, ніби до храму. Знамениті обухівські рушники, старовинний одяг, ікони, живопис, колекції старожитностей відомого майстра Миколи Майка та заслуженого майстра народної творчости України Галини Кучер… Тут же і виставка пані Мирослави, яка органічно вписалася в інтер’єр мистецького центру.

На презентації виставки мали за честь бачити і чути Василя Євдокимовича Перевальського, скульптора і поета Михайла Горлового, письменницю Тетяну Лемешко. Про Тетяну Василівну хочеться сказати окремо. Ми недавно познайомилися з її творчістю. Враження від її віршів і оповідань неможливо передати словами. Вона так глибоко відчуває душу простих українських людей, з такою любов’ю ставиться до своєї колиски – Витачева. Нам пощастило придбати збірки її творів, у них – все багатство її духовного світу.

Ще раніше ми познайомилися з творчістю Наталі Любиченко, яка є хранителькою безцінних спогадів обухівських старожилів, що ввійшли до книги «Спогади, навіяні вітряками».

І це стало можливим тільки завдяки тому, що в Обухові ми маємо такий дуже потрібний народний мистецький центр, започаткований справжніми інтелігентами, інтелектуалами – людьми, які по-справжньому люблять свій рідний край. Доземний їм за це уклін і побажання подальших творчих успіхів у цій подвижницькій справі. А хто ще не був у мистецькому центрі, радимо знайти час і можливість тут побувати і побачити, де живе дух українства і душа рідного краю, наші історія та культура.

Ірина Краськова (Чернюшок), Володимир Чернюшок, Людмила Зубенко, Тетяна Євтушенко

Цитата

«Поки ти один, ти нічого не можеш змінити. Коли громада об’єднується, вона перетворюється на силу, яку неможливо перемогти» –
© Ігор Лавренюк.
 
 

Круиз на катамаране в Таиланде Онлайн бронирование отелей по всему миру Отдых на Лазурном берегу Туры в Париж Экскурсии по Парижу Онлайн бронирование отелей по всему миру Горнолыжные туры в Альпы Продаж живина, сальцій, комбікорм