05 квітня 2019

ВІДКРИВСЯ І УСПІШНО РОЗПОЧАВ РОБОТУ ОБУХІВСЬКИЙ НАРОДНИЙ МИСТЕЦЬКИЙ ЦЕНТР

Дев’ятого березня, на день народження нашого Пророка і Вчителя Тараса Шевченка, в Обухові зусиллями творчої громадськості був відкритий і презентований народний мистецький центр. Він розташувався в орендованому залі колишнього приміщення універмагу, що в центрі міста. Основу експозиції склали старожитності з приватних колекцій відомих обухівських майстрів Галини Кучер, Миколи Майка, краєзнавців Наталі Любиченко, Олени Артюшенко та численних місцевих мешканців. Підтримку творчому гурту надала ГО «НАРОДНА РАДА ОБУХОВА» (Голова Правління Ігор Лавренюк). Керівник апарату організації Ірина Ткаченко першою і привітала обухівців з такою радісною подією. Багато зусиль в облаштуванні експозиції, в започаткуванні роботи центру доклали волонтери ГО «Материнське серце», голова якої Віра Іщенко побажала обухівцям приємних зустрічей і вражень у новому мистецькому закладі. А потім під орудою культуролога Ніни Михайлишин обухівські аматори разом з гостями - самодіяльними артистами з Броварів і Димерки – показали народне свято Колодія. Були тут і народні пісні, і танці, і багатолюдне закликання весни навколо крокового колеса, і традиційні вареники з сиром, і щемні теплі спогади старших обухівців про колишні милі серцю розваги. А розпочала захід невмирущими Шевченковими поетичними рядками онука майстра Миколи Майка, чотирирічна Марійка Стригун, яка на свій дуже юний вік знає багато Шевченкових творів, і не тільки дитячих. Розповідають члени творчого гурту, які здійснили цей проект.

Наталя Любиченко, письменниця, краєзнавець:

  • Нарешті обухівці мають приміщення, де можна розмістити усі ті старожитності, які зберегли корінні мешканці Обухова. Адже вони не повинні піти у забуття, а мусять гріти нам душі. Бо зайве нагадувати, що наше минуле – це підвалини, на яких будується майбутнє. На презентацію центру ми й покликали старожилів, хто щедро поділився спогадами про минувшину Обухова, старими родинними світлинами, бабусиними сорочками чи рушниками. Вдома це безцінне багатство лежало десь у закутках – забуте і непотрібне, а у нас, у мистецькому центрі, рушники, наприклад, розкрилилися на стінах, під стелею, озвалися живою мовою наших прабабусь вишиті і помережані сорочки. Наша розмова про це супроводжувалася схвальними оплесками, а на очах моїх дорогих земляків бриніли щирі сльози. Вони були вдячні нам за те, що ми не тільки нагадали усім про наше коріння, а й активно залучили молодь і дітей до відродження традицій наших предків. А я їм наголосила, що мистецький центр був би неможливим без участі обухівців, які повірили нам, переконавшись, що віддають свої родинні реліквії у надійні руки.

Микола Майко, народний майстер:

Я радий, що наше творче товариство знайшло місце для виставки старожитностей нашого народу. В експозиції знаходяться речі і з моєї колекції: ткацький верстат, ступа, знаряддя праці, які я можу показати землякам. Експозиційна площа дозволяє робити і тематичні виставки, які я залюбки буду формувати.

Галина Кучер, заслужений майстер народної творчості України:

Мені багато довелося поневірятися зі своєю колекцією виробів народного мистецтва, які я збирала десятки років. Мені дуже хотілося, щоб Обухів мав виставкову залу чи галерею. Добре, що зусиллями обухівських ентузіастів таке мистецьке приміщення ми добули. Бажаю усім нам творчих успіхів.

Валентина Пилипенко, ветеран педагогічної праці

Щира подяка за такий чудовий захід. Які таланти, які безкінечно працелюбні люди! Хай процвітає наш Обухів, щедрий на любов і доброту.

З книги відгуків

Олена Артюшенко, журналіст, краєзнавець:

Ця подія була для міста довгоочікуваною. Адже й досі ми не мали такого місця, де б на глибокій національній основі можна було здійснювати різні мистецькі заходи – літературні, художні, історичні, просвітницькі, де б основу складало наше безцінне народне мистецтво. Тепер ми будемо організовувати заходи для різних вікових категорій: для старшого покоління, якому є чим поділитися; для молоді, яка спрагла альтернативи сердючкам і поляковим; і звісно, для дітей, душа яких не засмічена і трепетно відгукується на генетичний поклик предків. У нас вибудовується графік з різноманітних проектів, де кожен обухівець знайде для душі і на свій смак чи тематичний вечір, чи виставку, чи майстер-клас. Почали надходити пропозиції, наприклад, допомогти розповісти про методику пошуків свого родового коріння. А молодь хоче навчитися танцювати народні танці. До речі, для цього нам дуже потрібні гармоністи. Якщо є обухівці, які не забули навичок гри на цьому інструменті, відгукніться. Тож до зустрічей у митецькому центрі!

Записала Олена Дрига

Цитата

«Поки ти один, ти нічого не можеш змінити. Коли громада об’єднується, вона перетворюється на силу, яку неможливо перемогти» –
© Ігор Лавренюк.
 
 

Круиз на катамаране в Таиланде Онлайн бронирование отелей по всему миру Отдых на Лазурном берегу Туры в Париж Экскурсии по Парижу Онлайн бронирование отелей по всему миру Горнолыжные туры в Альпы Продаж живина, сальцій, комбікорм