14 вересня 2018

Художниця Параска Коломийко: «ПИСАТИ ПРО ГОЛОВНЕ І ВІЧНЕ»

Більше п’ятнадцяти років минуло з часу останньої виставки обухівської художниці, Почесної громадянки Обухова Параски Коломийко. Та, остання виставка, означила сороковини з дня її відходу в інший світ. А  сталося це 16 червня 2002 року. Було Парасці п’ятдесят… І тільки-но в обухівської інтелігенції з’явилася можливість знову запросити земляків погрітися біля Парасчиних пейзажів і натюрмортів, виставка відчинила двері. Цьому люб’язно сприяли міська організація Аграрної партії та Громадська Організація «НАРОДНА РАДА ОБУХОВА», а організував її музей-садиба А.Малишка.

У затишному офісі партії розмістилися чотири десятки робіт в основному з приватних колекцій. Роботи різних творчих періодів художниці, з чітким і впізнаваним почерком. Кожна робота – то сканування душевного стану художниці: незважаючи на її життєві труднощі і вічні житейські проблеми, твори художниці випромінюють сонячну радість, тепло і надію.  З них глядач черпає живодайну енергію, яку в повсякденні не знайдеш.

На презентації виставки говорили про Параску Коломийко і її творчість колеги, друзі, колекціонери.

Першою із владців помітила талант художниці ще в кінці 1980-х колишня голова виконкому Обухівської міської ради Людмила Журавель. Вона підкреслила безсумнівний талант художниці і щасливий жереб Обухова, що саме тут вона жила і творила. Прислужилася вона нашому місту не тільки тим, що привчала обухівських дітей до прекрасного в школі мистецтв, а й тим, що вивела багатьох з них на професійні стежки. Її неоціненна заслуга  перед містом ще й у тому, що завдяки принциповій позиції, високому професіоналізму і відповідальному ставленні до дорученої справи Обухів у 1999 році отримав символіку, чи  не найкращу з-поміж інших в обухівському краї за усіма геральдичними канонами. Про це розказав родич нашого поета-земляка А.Малишка Сергій Сак. Про долю Парасчиних творів, часто драматичну, як і її життя, повідала науковий працівник музею-садиби А.Малишка, Олена Артюшенко. Було що згадати і колишньому депутату Верховної Ради України Володимиру Куліничу, якому пощастило кілька років співпрацювати з художницею.

Фахово проаналізував творчість колеги по школі мистецтв Дмитро Рябченко. Викладач Германівської школи мистецтв Наталка Шевель, подруга Параски ще з художнього технікуму, звернула увагу присутніх на її складне особисте життя, яке путами пов’язало її творчі поривання. Окрасою презентації став виступ наших юних талантів – вихованки ДНЗ «Світлячок» Діанки Дзингар (середній знімок) та Романа, музиканта з волонтерської родини Новохатьків.

Ця виставка приурочена Дню Обухова. Триватиме вона до 31 вересня. Цій події приурочена також і презентація краєзнавчого видання енциклопедії «Обухів учора і сьогодні», яка відбудеться 14 вересня у цьому ж приміщенні, де і виставка, о 17.00. Запрошуємо усіх, кому небайдуже збереження духовної спадщини нашого краю.

Виставка Параски Коломийко знаходиться в приміщенні Аграрної партії на зупинці Школа, біля ТЦ «Бджілка», навпроти молокозаводу.

Там же 14 вересня, о 17.00 відбудеться і презентація енциклопедії «Обухів учора і сьогодні».

Цитата

«Поки ти один, ти нічого не можеш змінити. Коли громада об’єднується, вона перетворюється на силу, яку неможливо перемогти» –
© Ігор Лавренюк.
 
 

Круиз на катамаране в Таиланде Онлайн бронирование отелей по всему миру Отдых на Лазурном берегу Туры в Париж Экскурсии по Парижу Онлайн бронирование отелей по всему миру Горнолыжные туры в Альпы Продаж живина, сальцій, комбікорм