10 березня 2017

ВІЧНА ПАМ`ЯТЬ УСІМ ЗАГИБЛИМ ЗА ВОЛЮ УКРАЇНИ

Кілька пам`ятних заходів, присвячених Героям Небесної Сотні, відбулися 19-20 лютого у нашому місті. Організувала таку поминальну зустріч із родинами загиблих під час Революції Гідності та у воєнних діях на сході України і волонтерська організація «Материнське серце». У заході взяли участь рідні незабутніх героїв Володимира Чаплінського, Олексія Бакки, Бориса Байненкова, В`ячеслава Єфіменка, Олега Тимка, Андрія Петрова, Дмитра Зосіма, Анатолія Коваля, Олександра Андрєєва, Ігоря Коваленка, а також голова спілки учасників АТО Віталій Іллєнко, його заступник Павло Москаленко та воїн 72-ої бригади Юрій Гайдаєнко, який перебував саме у відпустці.

Найперше усі учасники заходу поклали квіти до пам`ятника Герою України Володимиру Чаплінському на Алеї пам`яті Героїв Небесної Сотні. Про значення подій трирічної давності  у визволенні українського народу з імперського ярма говорила тут волонтер Валентина Мисяк, яка, не покладаючи рук, раз-по-раз їде на фронт з допомогою нашим воїнам.

Далі живі квіти лягли на міському кладовищі до могил Володимира Чаплінського та загиблих в російсько-українській війні чи померлих від ран наших земляків. Про кожного з них розповідала Ольга Іванівна Тимко, яка, мужньо переживаючи втрату сина Олега, тримає зв`язок з родинами усіх наших загиблих, допомагаючи їм справитися з непоправним горем.

У щемній обстановці згадали поіменно усіх загиблих на Майдані і на війні у поминальній залі, де на стінах - світлини вічно живих героїв. Свічі пам`яті перед образами воїнів запалили їх рідні. А далі події 20 лютого 2014-го знову зринули у пам`яті присутніх через безцінні відеокадри, на яких – останні хвилини земного життя і подвигу обухівця Володимира Чаплінського. Не забутий був жоден з воїнів нашого краю, світлини яких пропливли на екрані перед очима усіх присутніх. Назвемо їх: Олександр Рачинський, Олексій Бакка, Олег Тимко, В`ячеслав Єфіменко, Борис Байненков, Павло Литвиненко, Кирило Забєлін, Анатолій Коваль, Володимир Сергєєв, Андрій Петров, Дмитро Зосім, Микола Кабанець, Андрій Нелідін, Олександр Андрєєв, Ігор Коваленко, Віктор Березовський.

До обухівців приєдналася голова волонтерської організації Наталія Ібрагімова, яка уклінно подякувала рідним загиблих за їхню жертву, принесену на вівтар боротьби за волю України. Медаль «Патріот України» прийняв з її рук син Героя України Володимира Чаплінського Володимир. Вона не  могла не обійти увагою і невтомних волонтерів, які посильно підтримують родини загиблих і самовіддано продовжують допомагати нашим захисникам на фронті. Медаль «Патріот України» Наталія Ібрагімова вручила також координатору ГО «Материнське серце» Вірі Іщенко та волонтеру Людмилі Кубрак. Було чим поділитися з учасниками поминального заходу Валентині Мисяк, яка є об`єднуючою ланкою між військовими з найгарячіших точок АТО і обухівськими волонтерами. Вона також представила нашого земляка Юрія Гайдаєнка (позивний «Тік-Так»), який, у свою чергу, прочитав власний вірш, присвячений усім матерям, які чекають своїх синів з важких фронтових доріг.

Від імені Громадської Організації «НАРОДНА РАДА ОБУХОВА», яка виступила спонсором заходу, слово мовила Ірина Торощина. Вона закликала рідних і близьких воїнів, які повертаються з війни зраненими тілом і душею, з розумінням ставитися до їх душевних проблем і психологічно допомогти їм адаптуватися в умовах мирного життя.

Така тепла розмова-спогад про незабутніх наших героїв була дуже необхідна їх рідним. Поспілкувавшись між собою, вони полегшили свої душевні переживання, переконавшись, що подвиг їх синів, чоловіків і батьків незабутий.

Організатори заходу висловили вдячність власникам поминального кафе, які благодійно надали приміщення, а також колективу дитсадка «Світлячок», вокальному ансамблю педагогів «Оріяночка», ведучій Н. М. Периченко, які на найвищому рівні підготували і провели захід. Вічна пам`ять усім полеглим за волю України.

 

СВІТЛА ПАМ’ЯТЬ І ВІЧНА СЛАВА НАШОМУ ЗАХИСНИКУ РОМАНУ КИЯНИЦІ

І знову на Обухів упала чорна мітка війни – ще одне молоде життя приносить наше місто на вівтар боротьби за волю України. Приєднується до когорти безсмертних обухівських героїв - захисників рідної землі - 24-річний Роман Вікторович Кияниця…
Безжалісна війна забрала в обухівської сім`ї Віктора Григоровича і Лариси Станіславівни Кияниць єдиного сина, а у трирічної дитини – батька.
Народився Роман у дружній роботящій родині обухівських енергетиків 10 травня 1992 року. Ріс рухливим, допитливим і життєрадісним хлопчиком. Навчався у третій міській школі, Українському ПТУ. З народження його не жалувала доля, але турботливі руки і серця батьків зробили все для
того, щоб він виріс порядним, чесним, доброзичливим. Роман був відповідальним громадянином – відслужив строкову службу на Чорноморському флоті на знаменитому крейсері «Гетьман Сагайдачний». Брав участь у військових зборах на полігоні «Широкий лан». А у вересні 2016 року підписав контракт із Збройними Силами України. Служити випало йому у нашій рідній Білоцерківській нескореній 72-й бригаді, під Авдіївкою, де зараз ідуть найжорстокіші бої. Воєнні побратими відзначають, що був вправним кулеметником, бездоганно виконував усі відповідальні завдання, не ховався за чужі спини, був сміливим і завжди готовим прийти на допомогу. По телефону підбадьорював маму, щоб вона спала спокійно, адже він надійно стоїть на сторожі її спокою і всіх земляків, що він виконує свій святий обов`язок захисника рідного народу.
Того зловісного 4 березня о 22.05 під час бою з ворогом обухівець Роман Вікторович Кияниця загинув від осколочного поранення в голову.
Рідна земля прийняла його на вічний спочинок. Спасибі тобі, Романе, за твою відвагу, за твою жертву…
Світла пам`ять і вічна слава нашому герою.

Цитата

«Поки ти один, ти нічого не можеш змінити. Коли громада об’єднується, вона перетворюється на силу, яку неможливо перемогти» –
© Ігор Лавренюк.
 
 

Круиз на катамаране в Таиланде Онлайн бронирование отелей по всему миру Отдых на Лазурном берегу Туры в Париж Экскурсии по Парижу Онлайн бронирование отелей по всему миру Горнолыжные туры в Альпы Продаж живина, сальцій, комбікорм