15 лютого 2017

«Нехай жодне гниле слово не виходить з ваших уст»

Ще з біблійних часів і по сьогодні актуальним залишається чистота Слова, яке, як стверджує Євангеліє, було початком усього.  А говорити зараз про це назріла нагальна потреба, адже безвідповідальне ставлення до своєї мови, повсюдний словесний бруд, вульгарщина заполонили усе довкола. Це аномальне явище не має вікових чи соціальних меж: послуговуються брудом не тільки у пивних барах і на будівництві, а й у владних кабінетах, навіть в учнівських колективах. І якби тільки естетичну дисгармонію несли ці лихі слова. На велику біду, за своєю руйнівною силою вони страшніші за війну і природні катаклізми, бо їхня вбивча сила поражає підступно, тотально і безповоротно.

Це невелике дослідження ґрунтується на висновках спеціалістів і покликане пояснити природу лихослів`я і його згубний вплив на живу душу. Для бажаючих розмістимо також прості і доступні поради, як вберегти себе і своїх близьких від моральної згуби.

ЗВІДКИ ВЗЯЛОСЯ В НАШІЙ МОВІ ЛИХОСЛІВ`Я

Іноземний мандрівник ще у 16 ст. зауважив, що в українців чотири лайливих слова: дідько, собака, свиня і нечистий. Згадаймо, як висловлювали свої негативні емоції наші діди і батьки. Це: дурень, бовдур, телепень, пеньок, негідник, йолоп, остолоп. Вже різали слух різкіші характеристики: чортяка, паразит, падлюка. А як напівжартівливо по-доброму сварилися наші бабусі: хай ти тямися, матері твоїй шапка грошей, щоб тобі добро було!

І які тепер «перли» ненормативної лексики видають нам і дорослі, і малі, і чоловіки, і жінки. Чого варті лише на кожному кроці начебто безобідні «блін» і «капець»! Вдумайтеся, що вони означають, для чого вживаються і чи можна без них обійтися.

Та для людини найстрашніші так звані «матерні» слова, які паразитують на найсвятішому: імені матері і Бога. Де взялися вони у нашій мові? Адже ще в середині 60-70-х років минулого століття українське село, як носій народної культури, не послуговувалося цим брудом. Знавці кажуть, що пішли масово в народ матерні слова після війни та з місць позбавлення волі – як наслідок колоніального минулого, якого й досі ми не можемо позбутися.

І виникли вони не серед українців. Як пише відомий український дослідник Братко-Кутинський у книзі «Феномен України», з`явилися вони у нашого північного сусіда від татар, що на той час не мали традиційної сім`ї і їхні діти знали лише своїх матерів, яких і називали тим словом. У московітів те нейтральне татарське слово пішло гуляти як найгидкіша образа жінки, матері. Це та інші скверні слова покликані були убивати своїх жертв ще до їх фізичного знищення. Почитайте ґрунтовні дослідження Павла Штепи чи Володимира Білінського про вікову московську опричнину. Наприклад, щоб підкорити своїй волі українських комуністів, партійний вождь Молотов у 1918 р. з трибуни «обклав» їх матірними словами, паралізувавши  їх волю, зробивши беззахисними. Пригадаймо, які резолюції накладали більшовики, у тому числі і Ленін, на списках «ворогів народу»: «Растрєлять к … матері». Пізніше, коли сквернослів`я набуло масового явища в СРСР, радянські комуністи «пишалися» найсильнішою у світі російською лайкою. Після поразки Української революції, після голодоморів і репресій, разом з переселенцями з Московії «переселилися» в Україну не тільки словесна скверна, а й п`янство та інші «переваги» радянської системи. Ці моральні покручі стали нормою «розквітаючого» соціалізму, і лавину цього бруду вже важко було зупинити. Вона безперешкодно котиться і незалежною Україною.

СПЕЦІАЛІСТИ Б`ЮТЬ НА СПОЛОХ

Фахівці різних галузей давно попереджають: матірні слова руйнують людський організм на генетичному рівні – під ударом скверни не тільки отруюється кров, а й розпадається клітина ДНК, яка відповідає за здорову спадковість. Демонструють це на рослинах, на клітині води: внаслідок сказаної вульгарщини рослина чахне і гине, а клітина води втрачає свою структуру і перетворюється в отруту. Наводять приклади з домашніми тваринами: облаяна голландська корова зменшує надої, а гормон страху у її молоці перетворює його у непридатне для споживання. Якщо людина ще реагує на вульгарщину і намагається захиститися від неї, це означає, що в неї ще здорова генетика. Якщо ж дорослий чоловік вже не може спілкуватися без матірних слів, то в нього вже відбулися невідворотні мутації. Особливо страшно, коли у такому середовищі виховуються діти, коли батьки закладають в їх душі болото скверни. У майбутньому вони повернуть це зло проти батьків. Такі батьки передають дітям хвору, ущербну карму і спадкові хвороби. Таким дітям важко буде створити сім`ю, важко буде в колективі. Психологи зауважують, що якщо світогляд дитини (а це шкільні роки) формується під впливом брудних слів, то дитина виростає з гнилизною в душі і в характері. А медики роз`яснюють: будь-яке слово – це хвильова генетична програма. Тому слово може спрацювати як вбивця, навіть викликати ракові пухлини. Адже слово – матеріальне, воно стає найдошкульнішою зброєю.

ЯК БОЖЕ СЛОВО БОРЕТЬСЯ ЗІ СЛОВЕСНИМ БРУДОМ

Лихослів`я – це гріх, руйнівна сила совісті (Бога в нас) і духовного здоров`я. Матірна лайка – молитва сатани, за енергією дорівнює прокляттю. Нецензурні слова, принесені чужим народом, це прояви зла в людині. Церква це називає скверною, смородом, гидотою, що віддаляють людину від Творця. Прагнення принизити ближнього словесним брудом повертається бумерангом негативу, зла і втрат тому, хто це робить. У цьому ж ряду – паління і плювання як моральна зневага до того, хто поруч.

Святе письмо вчить: «Нехай жодне гниле слово не виходить з уст ваших, але тільки таке, що добре на потребу збудування, щоб воно подало благодать тим, хто чує».

Чиста людина – як неприступна фортеця, вона стійка проти всіх сатанинських впливів, їй не страшні будь-які випробування. Одна притча розповідає: лихий ангел застосовував різні страхи і спокуси до християнина, щоб збити його з істинного шляху. Та марні були його зусилля – віруюча людина була неприступна, як скеля. Коли всі спроби лихого ангела закінчилися невдачею, від безсилля він  сів і заплакав.

Слово повинне нести благодать, благі дари, добро, віру, наближати нас до Бога. Ісус Христос вчить: «Кажу вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня».

ЯК СПРАВЛЯТИСЯ ЗІ СВОЇМ НЕГАТИВОМ

Церква вчить долати свої негативи і проблеми щирою молитвою, наслідуванням прикладу Спасителя Ісуса Христа. Українська народна педагогіка теж ґрунтується на християнській моралі, а її складова – козацька застерігає: « Жодного запотиличника! Жодного поганого слова на адресу дитини, жодного лихого слова, інакше на старість будете слухати це від них. Не пийте, не куріть при дітях! Не крадіть! Не висловлюйтесь зневажливо про своїх батьків! Не чиніть перелюбу, бо у вас народяться такі ж хтиві діти і  знеславлять рід. Не підніміть руку ні на дружину, ні на дитину, бо виховане так черстве серце не зігріє ні своїх дітей, ні вас у старості». Тобто здоровий приклад батьків – запорука моральної міцності дитини.

А ще український народ витворив таке універсальне диво - пісню. Вона покликана допомогти, розрадити, надихнути  і відвести від людини негатив. Це призначення виконують зокрема сумні пісні. Вони, по-перше, заспокоюють: невдача, горе буває не тільки в тебе, тому вчись справлятися з ним. По-друге, виконана печальна пісня збалансовує всі емоції людини, чужим горем, про яке йдеться у пісні, ніби відволікає людину від власного. Позитивний вплив на здоров`я людини, зокрема на психіку, має мистецтво: особливо музика – класична, народна. Заспокоює життєрадісний живопис, архітектура, мальовничі краєвиди. Найсильніший чинник відновлення життєвих сил – незаймана природа: шурхіт трав, спів птахів, жеботіння ручая, плюскіт морських хвиль. Останні десятиліття зросла зацікавленість людей до духовної літератури, яка через глибинні знання про призначення людини на землі вводить її у сферу високих вібрацій любові і добра. Тільки у цьому порятунок.

  Олена Артюшенко, старший науковий працівник Обухівського музею-садиби А. Малишка

Цитата

«Поки ти один, ти нічого не можеш змінити. Коли громада об’єднується, вона перетворюється на силу, яку неможливо перемогти» –
© Ігор Лавренюк.
 
 

Круиз на катамаране в Таиланде Онлайн бронирование отелей по всему миру Отдых на Лазурном берегу Туры в Париж Экскурсии по Парижу Онлайн бронирование отелей по всему миру Горнолыжные туры в Альпы Продаж живина, сальцій, комбікорм