15 лютого 2017

ТОРЖЕСТВУЮЧА ХОДА ОБУХІВСЬКОГО РУШНИКА СТОЛИЧНИМИ БІБЛІОТЕКАМИ ТРИВАЄ

Багато любителів народного мистецтва і шанувальників творчості відомого обухівця Андрія Малишка зібралося 4 січня у великому читальному залі столичної бібліотеки ім. А. Малишка, що в Дніпровському районі. Тут відкривалася виставка «Рушники Малишкового краю», яка впевненою ходою ось уже кілька місяців крокує Київщиною і столицею України. Її організатор – Обухівський музей-садиба А. Малишка за участі обухівських народних майстрів і літераторів. Генеральний спонсор літературно-мистецького заходу – ГО «НАРОДНА РАДА ОБУХОВА» (голова правління І. В. Лавренюк).

Після експозиції в столичній мистецькій бібліотеці ім. Бажана, яка тривала протягом грудня минулого року,  на початку нового 2017 року виставку приймала Малишкова бібліотека. Як висловилася її директор Надія Хвоя, для колективу бібліотеки це особлива радість і водночас відповідальність, адже вони співпрацюють з Обухівським музеєм вже кілька років. Завдяки цій співпраці особистість нашого поета-земляка і його творчість стала стрижневою у популяризаторській роботі бібліотеки. Ідейно творчість поета невіддільна  від унікального явища в українському вишивальному мистецтві – обухівського «шитого» рушника, два десятки зразків якого дивували киян того дня своєю надзвичайною красою й енергетикою. Про це та ще про значення народного мистецтва й українського звичаю в житті сучасного українця говорила народознавець Ніна Михайлишина. Вона представила всі складові обухівської експозиції: колекцію рушників наших майстрів Світлани Зохнюк, Надії і Вероніки Поліщук, Ірини Гаврилюк, а також родинні сорочки і рушники письменниці Наталі Любиченко та заслуженого майстра народної творчості України Галини Кучер. Галина Федорівна представляла також столичній публіці своє сонячне мистецтво соломо- і лозоплетіння. Рука об руку із митцями Обухова йдуть літератори. Про творчий доробок і книги кожного з них розповіла член Національноїа спілки письменників України  Наталя Любиченко. А ще вона, як досвідчений педагог, зупинилася на важливості виховання підростаючого покоління на вічних християнських істинах – любові, доброті, якими керувалися у своєму нелегкому житті і авторки рушників - наші прабабусі.

Про пізнавально-виховну діяльність обухівського творчого осередку, що ґрунтується і на мистецькій спадщині предків і на сучасних доробках, розповідала старший науковий працівник музею-садиби Андрія Малишка Олена Артюшенко.

Глибоке естетичне враження від презентації виставки було б неповним, коли б не колядки, інші народні пісні та Малишкові пісенні шедеври у виконанні викладачів і учнів Київської художньої школи ім. Жуковського та музичної школи №6. Своїми думками з приводу почутого і побаченого на презентації поділилася начальник Дніпровського управління культури столиці Оксана Шуригайло, а директор Центральної бібліотечної системи Дніпровського району запросила обухівців у лютому з виставкою до центральної районної бібліотеки ім. Тичини.

Цитата

«Поки ти один, ти нічого не можеш змінити. Коли громада об’єднується, вона перетворюється на силу, яку неможливо перемогти» –
© Ігор Лавренюк.
 
 

Круиз на катамаране в Таиланде Онлайн бронирование отелей по всему миру Отдых на Лазурном берегу Туры в Париж Экскурсии по Парижу Онлайн бронирование отелей по всему миру Горнолыжные туры в Альпы Продаж живина, сальцій, комбікорм